Svojanovská farnost se nachází na samém konci královéhradecké diecéze.

Ve Svojanově je kostel zasvěcený sv. Petru a Pavlu. Do farnosti Svojanov patří též Starý Svojanov s kostelem sv. Mikuláše, Hlásnice (obec Trpín)s bývalým klášterem, novodobou postevnou a kaplí zasvěcené sv. Marii Magdalské, Jobova Lhota (obec Kněžěves) s kaplí Panny Marie Nanebevzaté. Od roku 2008, po sloučení farností, patří to této farnosti také byvalá farnost Rohozná s kostelem zasvěcěným sv. Erazmovi a Stašov s kostelem Nanebevzetí Panny Marie.

Druhá farnost Bělá nad Svitavou s kostelem Všech svatých slučuje od roku 2006 bývalé samostatné farnosti Banín s kostelem sv. Barbory, Lavičné s kaplí sv. Jana a Pavla, Chrastavec s kostelem Nejsvětější Trojice a Vítějeves s kostelem zasvěceným sv. Kateřině Alexandrijské.